Марица Пловдив постигна изключително ценен успех в борбата им за efbet Лига, след като „пиратите“ сразиха с 1:0 Беласица Петрич в мач от 31-ия кръг на Втора лига. Единственият гол в срещата падна в края на мача, когато Радослав Апостолов откри резултата след дузпа и донесе трите точки на Маричката.

Победата направи така, че Марица вече е шести с 47 точки, колкото има и петият Спортист Своге. Пред тях обаче са двата дубъла на ЦСКА 1948 и Лудогорец, които няма как да се класират за първото ниво на родния футбол.

В шестата минута Симеон Вешев беше в отлична позиция и получи пас вдясно на наказателното поле. Последва удар, но стражът на Бела - Кирил Георгиев, реагира отлично и отрази удара. При последвалото нападение Аспарух Шамкалов можеше да обстрелва вратата на "пиратите", но бранител на Марица действа много добре и предотврати шанса.

В 27-ата пък Валери Домовичийски проби отдясно в наказателното поле на Беласица и отправи удар. Динчо Йовчев опита да блокира шута, но неуспешно, след което се наложи на Кирил Георгиев да се намесва. Второто полувреме започна с отличен удар от фал на Симеон Вешев, но вратарят на петричани отрази в корнер. След него пък се получи разбъркване в наказателното поле на Беласица, но не се случи нищо важно пред вратата на Георгиев.

В хода на втората част пловдивският тим беше далеч по-деен спрямо своя съперник, но така и не стигаше до гол във вратата на Беласица. В 78-ата домакините имаха претенции за дузпа поради игра с ръка в наказателното поле на тима от Петрич, но реферът не посочи бялата точка.

В добавеното време на срещата Валетнин Костов направи нарушение в наказателното поле, след като имаше игра с ръка в наказателното поле на Беласица. Заради това Костов получи втори жълт картон и беше изгонен. Зад топката застана Апостолов, който шутира в десния ъгъл, а вратарят на Беласица отрази, но топката срещна гредата и влетя във вратата му - 1:0 за Марица.

FT |  МАРИЦА - БЕЛАСИЦА 1:0

МАРИЦА: 86. Илия Николов, 19. Мартин Газиев, 22. Георги Иванов, 5. Димитър Аврамов, 23. Саломон Джеймс, 15. Христиан Димитров, 24. Ифеани Дейвид, 10. Веселин Марчев, 21. Станислав Маламов, 7. Симеон Вешев, 17. Валери Домовчийски

Резерви: 33. Петър Начев, 11. Илиян Йорданов, 90. Петър Атанасов, 77. Стефан Попов, 18. Георги Трифонов, 30.   Олджай Алиев, 20. Йордан Пейчинов, 13. Милен Танчев, 28. Радослав Апостолов

Треньор Николай Димитров

БЕЛАСИЦА: 1. Кирил Георгиев, 15. Атанас Карачоров, 22. Валентин Костов, 4. Динчо Йовчев, 7. Аспарух Шамкалов, 13. Атанас Димитров, 2. Куфре Ета, 6. Симеон Бояджиев, 17. Запро Динев, 10. Аспарухов Смилков, 99. Димитър Иванов

Резерви: 25. Димитър Пангев, 87. Атанас Чепилов, 8.  Живко Димитров, 9. Мариян Вангелов, 20. Марти  Таушанов, 5. Мартин Русков, 19. Христо Петров