Добруджа Добрич постигна важна победа с 1:0 над Беласица в стремежа си да се намеси в борбата за влизане в efbet Лига. Единственият гол в двубоя от второто ниво на родния футбол вкара Ангел Ангелов в 60-ата минута, а тимът има 46 точки на петата позиция – на три от третия Марек Дупница. Петричани са 14-и, над последната четворка в таблицата, която отива в Трета лига.

Момчетата на старши треньора Тодор Киселичков превъзхождаха противника си през цялото време и демонстрираха добър футбол на терена в КК Албена. Още в 4-ата минута Ангелов можеше да се разпише, но изстрелът му мина над гредата.

След почивката Добруджа наложи преса над противника, трайно владееше топката и организираше непрестанни атаки. При една от тях, в 55-ата минута, силният плътен удар на Стилиян Николов мина над напречната греда. 5 минути по-късно, след поредна атака за Добруджа, един от най-добрите на терена - Ангел Ангелов, бе точен и вкара за 1:0.