Беласица победи Спартак Плевен с 3:1 в мач от 28-я кръг на Втора лига. Запро Динев отбеляза хеттрик за домакините от Петрич, а за гостите точен бе Шопов. С тази победа е вече 7-и с актив от 41 точки, докато Спартак Плевен остава на 10-а позиция с 36 пункта на сметката си.

Първата опасност в мача дойде пред вратата на символичните домакини от Петрич в 14-ата минута. Бразилският халф на Спартак Плевен Клаубер стреля опасно, но вратарят Димитър Пангев успя да избие топката с една ръка.

Домакините започнаха чудесно, като след центриране от десния фланг в 16-а минута Запро Динев се извиси във въздуха и от чиста позиция не сбърка, отбелязвайки с глава - 1:0 за Беласица.

В 32-а минута Запро Динев бе изведен с феноменален пас, който го остави очи в очи с вратаря, а нападателят завърши уверено, за да увои аванса на своя отбор - 2:0 за Беласица.

Осем минути преди края на редовното време за първата част домакините допуснаха груба грешка, при която защитник не направи добър контакт с топката, а гостите реагираха бързо, при което Васил Шопов получи на чиста позиция, като без колебание завърши, за да намали резултата - 2:1.

Това бе и всичко по-интересно за първата част, като двата отбора се оттеглиха за 15-минутна почивка.

Второто полувреме започна по-спокойно, като положенията пред двете врати почти изцяло отсъстваха, като двата тима залагаха на повече сигурност в защита. В 76-а минута гостите от Плевен изпълниха чудесен корнер на първа греда, като Шопов центрира към Върбанов, който опита удар с пета, но вратарят на Беласица внимаваше и реагира добре.

В 80-а минута Аспарух Смилков изпълни пряк свободен удар с левия крак в близост до наказателното поле на противника, но изстрелът му премина малко над напречната греда на Спартак Плевен. Това бе добър опит.

Само две минути след това футболист на Спартак Плевен направи непремерено влизане срещу съперник в наказателното поле, а съдията не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Запро Динев, който запази хладнокръвие и реализира в левия ъгъл на гостите, за да оформи своя хеттрик - 3:1 за Беласица.

Стартовите състави:

Беласица: 25. Панчев, 15. Карачоров, 4. Йовчев, 5. Русков, 7. Шамкалов, 13. Димитров, 2. Ета, 20. Таушанов, 99. Д. Иванов, 10. Милков, 17. Динев.

Спартак Плевен: 12. Цинцарски, 17. Ал. Георгиев, 6. В. Иванов, 5. Върбанов, 21. Макавеев, 3. Франк, 8. Клаубер, 13. Чакъров, 10. Шопов, 11. Божинов, 20. Колев.