Беласица победи Монтана с 1:0 в мач от 12-я кръг във Втора лига. Победата е едва трета за отбора от Петрич. Гостите пък инкасираха втора загуба, която е сериозен удар по амбициите им за влизане в елита. Мачът беше дебютен във Втора лига за главния съдия Иво Исаев от София.

В срещата липсваха опасни положения, но домакините съумяха да достигнат до победен гол.

След хубава атака, Живко Димитров се оказа на точното място и успя да реализира.

Монтана не показа нищо по-впечатляващо в атака и заслужено загуби.

Беласица остава на 16-та позиция, но добавя много ценни три точки към актива си. Монтана пък пропусна да се доближи на точка от първия Септември.

За тима на Петър Колев следва мач в Балчик, а за този на Николай Митов дерби срещу Спартак Варна у дома.

Двубоят заочна с атаки и от двата отбора, но до ранен гол не се стигна.

Беласица продължи да показва, че не се страхува от фаворита Монтана. В 7-та минута пас по земя отляво бе пропуснат от Аксел. Топката стигна до Смилков, чийто удар обаче мина на сантиметри от страничната греда. Няколко секунди по-късно и Запро Динев опита шут от дистанция, но също неточен.

В средата на първото полувреме Беласица стигна до хубава възможност. Тодорски бе повален на границата на наказателното поле, а позицията беше идеална за директен обстрел. След удар на Смилков топката се отби във футболист от стената, а домакините имаха претенции за игра с ръка. Главният арбитър - Исаев, не видя нищо нередно и играта продължи.

До края на полувремето двата отбора не създадоха нещо по-опасно пред някоя от двете врати.

Началото на второто полувреме не ни донесе много емоции. Двата отбора по-скоро гледаха да не допуснат гол, отколкото да вкарат такъв. Двата тима разчитаха предимно на статични положения за да застрашат противника си.

В 65-та минута Куфре Ета се извиси след центриране от корнер. Ударът обаче премина много далеч от целта.

15 минути преди изтичането на редовното време се стигна до най-добрата възможност през вторите 45 минути. Центриране на Карачоров беше засечено с глава от Запро Динев, но топката попадна право в ръцете на Васил Симеонов.

В 81-та минута Беласица откри резултата. Димитър Иванов проби по левия фланг и подаде към Мартин Тодорски. Последва удар, който беше спасен, но при добавката Живко Димитров от непосредствена близост прати топката в мрежата.

До края домакините задържаха преднината си и се поздравиха с успеха.

LIVE Беласица - Монтана 1:0

1:0 Живко Димитров 81'

Състави:

Беласица: 25. Димитров, 19. Петров, 5. Русков, 22. Костов, 10. Смилков, 55. Гогов, 20. Тодорски, 2. Ета, 11. Аксел, 9. Вангелов, 17. Динев (К)

Треньор: Петър Колев

Монтана: 30. Симеонов, 15. Костов, 18. Илиев, 14. Буров (К), 5. Динев, 23. Тунгаров, 6. Есума, 20. Беманга, 19. Цеков, 10. Тодоров, 9. Ежике

Треньор: Николай Митов