Отборът на Пирин Благоевград очаквано се завърна предсрочно в професионалния футбол. “Орлетата” победиха регионалния противник Беласица с 3:0 и доста преди края спечелиха битката в Югозападната В група.

Головете за победата на Пирин вкараха Юлиан Попев в 62-та, Антонио Хаджииванов в 74-та и Тони Тасев в 89-та минута.

Пред повече от 1500 зрители и при свободен вход благоевградчани започнаха силно още през първото полувреме. В 25-та минута домакините получиха право на изпълнение на дузпа, а Митушев от Беласица получи червен картон.

Вратарят на петричани Благой Стоянов обаче отрази удара от бялата точка на Златинов. “Орлетата” продължиха да натискат своя противник, но, подкрепяни от около 20-ина фенове с ромски оркестър, футболистите на “Беласица” удържаха равния резултат до 62-та минута. Тогава Попев вкара така важния първи гол, който прекърши “комитите”.

След последния съдийски сигнал на Александър Костадинов дъждът не успя да уплаши феновете на Пирин и дойдоха минутите на голямата радост.

Футболистите още на терена отвориха бутилките с шампанско и хвърляха във въздуха щастливите си треньори Йордан Самоковлийски, Иво Тренчев и треньора на вратарите Атанасовски.

Кметът на Благоевград Атанас Камбитов също се включи в тържествата още на терена. Градоначалникът изгледа мача в компанията на зам.-кмета Валери Смиленов.

Той бе категоричен, че Пирин има нужния потенциал, подсигурен е финансово и може още следващия сезон да атакува А група.

"Виждате каква голяма радост е. Неслучайно влизаме в “Б” група без загуба. Мисля, че още следващия сезон може да атакуваме А група."

"Отборът е подсигурен финансово. Започваме и изграждането на козирка на стадион “Христо Ботев”, каза кметът Атанас Камбитов.