Бъдещият участник в efbet Лига – ЦСКА 1948, стартира с победа подготвителния си лагер, след като победи с 2:0 Беласица Петрич на базата на националния отбор в „Бояна”. Това бе и неофициален дебют за новия наставник на „червените” Красимир Балъков.

Илия Петков изведе домакините в срещата след 20 минути игра, а вторият гол за столичани падна в 70-ата, когато Филип Ангелов реализира.

38 снимки

ЦСКА 1948 бе далеч по-добрият отбор, като през цялата среща принуждаваше Беласица да се брани и след 20 минути игра, то преимуществото им даде резултат. Вратарят на Беласица сбърка и не успя да отрази качествено далечен удар, за да може отблизо Петков да открие резултата.

Симонович счита, че Беласица го чака тежък сезон (видео)

Втората част стартира по същия начин, както приключи първата, а в 70-ата минута Андон Гущеров бе намерен в наказателното поле и с финес премина опеката на бранител на петричани. Последва пас към оставения сам Ангелов, който от движение удвои актива на шампиона във Втора лига, за да оформи крайния резултат в приятелската среща.