Ботев Ихтиман завърши 1:1 у дома срещу един от лидерите в първенството на Югозапад - Беласица Петрич в мач от 25-ия кръг. След това реми Беласица се смъкна на 4-ото място в класирането с актив от 49 точки и мач по-малко, но с 9 точки след лидерите Марек Дупница и Вихрен Сандански, които имат по 58. Така почти сигурно петричани позагубиха шансовете си да се борят за първата позиция и промоция във Втора лига. Ботев е на 8-ото място с 33.

През първата част Лъчезар Димитров откри за Ботев в 35-ата минута, но петричани стигнаха до изравняването чрез Патрик Попов в добавеното време на първите 45 минути.

През втората част въпреки опитите на двата тима да стигнат до попадение, това не се случи резултатът остана 1:1.

В събота Ботев гостува на лидера Марек в Дупница, а Беласица играе у дома срещу Пирин Разлог.