Беласица победи Марек с 3:2 в контрола среща, която се игра в Банско.

В 3-та минута Аспарух Шамкалов напредна на скорост по левия фланг, насочи остро топката ниско по земята в наказателното поле на дупничани и Марти Таушанов с крак отклони кълбото за 1:0. В 25-та минута Владимир Кабранов стреля от движение, а вратарят на Марек изби и в добавката той не сгреши за 2:0. Две минути по-късно нападателя покачи на 3:0.

В 43-ата минута Илиян Христов върна един гол за Марек. В самия край на полувремето Евгени Гроздин намали резултата на 3:2.

След почивката наставникът на Беласица поетапно даде шанс за игра на останалите футболисти от резервната скамейка, като направи и вътрешни размествания. Футболистите на Марек бяха по-активни, но до отбелязване на изравнително попадение не се стигна.