Беласица доста изненадващо постигна победа с 2:0 при гостуването си на Сливен в мач от последния 30 кръг на А група.

Още в 8-та минута на срещата Даниел Дюлгеров изстреля страхотен удар от около 25 метра и топката спря в мрежата на бившия младежки национал и вратар на домакините Петър Денчев.

Така отборът на Беласица, който първи се сбогува с майсторската група, неочаквано поведе в резултата на стадион "Хаджи Димитър".

Домакините реагираха и на няколко пъти бяха близко до изравняването, но удари на Виктор Петаков и на младия Марко Марков минаха в опасна близост до вратата на гостите от Петрич.

През второто полувреме гостите отново нанесоха своя удар: в 55-та минута Асен Георгиев проби опасно, след това намери добре Георги Бижев, който с неспасяем удар в горния десен ъгъл на Петър Денчев увеличи на 2:0 за Беласица.

При този резултат прозвуча и последният сигнал на главния съдия от Разград - Севгин Адем, който бе улеснен от коректната игра и на двата отбора.